Cennik napraw w HelppA

Jak działa Face ID na iPhonie

naprawa face id

Wszystkie czujniki i kamery potrzebne do systemu identyfikacji twarzy znajdują się w górnej części ekranu iPhone’a X. W celu rozpoznania właściciela projektor podczerwieni przesyła w twarz ponad 30 tysięcy punktów, a emiter podczerwieni oświetla obraz (dzięki to Face ID działa w ciemności). Następnie kamera na podczerwień odczytuje punkty, a iPhone porównuje otrzymane informacje z danymi na twarzy właściciela.
Możesz zobaczyć, jak wygląda 30 tysięcy punktów na tym filmie:
https://www.instagram.com/p/BbCEgQLDFqe/?utm_source=ig_embed&utm_campaign=embed_video_watch_again

W przypadku Touch ID użytkownik musiał najpierw zarejestrować swoje odciski palców, dotykając czujnika kilka razy. Po 10-15 różnych dotknięciach smartfon kończy rejestrację.

Podobnie z Face ID: użytkownik musi zarejestrować swoją twarz. Proces jest dość prosty: użytkownik po prostu patrzy na telefon tak, jak robi to na co dzień, a następnie powoli obraca głowę w kółko, rejestrując w ten sposób twarz w różnych pozycjach.

To kończy rejestrację i telefon jest gotowy do odblokowania. Ta procedura rejestracji jest niesamowicie szybka.

Wilgoć lub silny wstrząs mogą spowodować nieprawidłowe działanie projektora punktów podczerwieni i nie oświetlić twarzy. Oczywiście kamera na podczerwień nie widzi punktów odbitych od Twojej twarzy, a iPhone zapisze „umiesc iPhone’a wyżej / niżej”

Niestety Apple nie oferuje opcji naprawy Face ID. A wprowadzanie hasła za każdym razem, gdy odblokowujesz smartfon, delikatnie mówiąc, jest niewygodne.

Subskrybuj żeby nie przegapić coś interesującego

whatsapp instagram facebook telegram youtube
up-arrow
Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.
Akceptować
Политика конфиденциальности