Cennik napraw w HelppA

Jak Apple serwisuje swoje zegarki Apple Watch?

Zbita szybka Apple Watch Series 1, 2, 3, 4, 5, 6, SE nieobjęte gwarancją

Od 2014 roku, kiedy na rynku pojawiły się pierwsze smartwatche firmy Apple, ich użytkownicy nieustannie napotykają na problemy z serwisem. Mimo zapewnień producenta, że Apple Watch jest trwały i wodoszczelny, zdarzają się przypadki zawilgocenia mechanizmu czy pęknięcia szkiełka. Szkło szafirowe użyte w smartwatchach jest trwale, jednak czasami odkleja się od szklanej podstawy, przez co zegarek traci całkowicie swoją funkcjonalność. W przypadku uznania reklamacji firma po prostu wymienia uszkodzony egzemplarz na nowy, co dla klientów jest rozwiązaniem jak najbardziej satysfakcjonującym. Takiego giganta rynkowegona to stać. Z perspektywy firmy wymiana wadliwych zegarków na nowe, bez konieczności ich naprawiania, jest prawdopodobnie najprostszym rozwiązaniem problemu.

Niestety, gwarancja Apple nigdy nie obejmowała uszkodzeń mechanicznych. Podczas normalnego użytkowania może dojść do uszkodzenia szkiełka lub zamoczenia zegarka. Zdarzają się przecież różne sytuacje, ale gwarancja Apple obejmuje wyłącznie wady powstałe z winy producenta.  Wszystkie inne usługi serwisowe są płatne.

Wymiana szybki Apple Watch w HelppA

od 259 zł (Series 1)

Czy można wymienić rozbite szkło Apple Watch 1, 2, 3, 4, 5, 6, SE w autoryzowanym serwisie Apple?

Wydawać by się mogło, że polityka firmy jest dość przejrzysta. Apple nie zapewnia bezpłatnej naprawy zegarków, jeśli uszkodzenie jest wynikiem wypadku lub nieprawidłowej eksploatacji.  Wyobraźmy sobie jednak, że doszło do pęknięcia szkiełka. To jeszcze nie katastrofa, jednak kolejną nieprzyjemną niespodzianką może się okazać fakt, że Apple w ogóle nie przewiduje serwisu swoich zegarków w takich sytuacjach. Nie ma możliwości wymiany pękniętego szkiełka na nowe w autoryzowanym serwisie Apple, ponieważ moduł wyświetlacza został wykonany jako jedna całość… Jeśli w zaistniałych okolicznościach zechce się jednak wymienić cały moduł wyświetlacza, to okaże się, że takiej usługi Apple również nie świadczy. Pęknięcie szkiełka to niby nic wielkiego, ale w przypadku Apple Watcha może się okazać, że zostanie się bez zegarka! Całe szczęście, że ostatnio firma zaczęła wymieniać na nowe wadliwemodele, w których z powodu spuchnięcia baterii doszło do pęknięcia obudowy. W dalszym ciągu jednak lista usług serwisowanych świadczonych przez producenta jest zdecydowanie zbyt krótka, by zaspokoić potrzeby wszystkich użytkowników. A ceny usług pogwarancyjnych świadczonych przez Apple nie należą do niskich.

Subskrybuj żeby nie przegapić coś interesującego

whatsapp instagram facebook telegram youtube
-->
up-arrow
Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.
Akceptować
Политика конфиденциальности