Counterpoint Research: Apple, Garmin ta Huawei są liderami na rynku smartwatchów w 2020 roku

Firma analityczna Counterpoint Research opublikowała raport o sprzedaży smartwatchów na rynku globalnym za pierwszą połowę 2020 roku.

Liderami rynku są Apple, Garmin i Huawei z łącznym udziałem 70%, podczas gdy firma z Cupertino ma bardzo dużą przewagę nad resztą. Apple Watch stanowi ponad 50% wszystkich smartwatchów wysyłanych na całym świecie.

Dla porównania, w pierwszej połowie ubiegłego roku było to 43%. Garmin z kolei miał 9,4% podczas gdy Huawei 8,3%. Samsung zajmowal czwarte miejsce w tym rankingu z 7,2%.

W raporcie wymieniono również najpopularniejsze modele zegarków. Pierwsze miejsce zajął Apple Watch Series 5. Następnie idą Apple Watch Series 3, Huawei Watch GT2, Galaxy Watch Active 2 i zamyka listę Imoo Z3 4G.

 

Counterpoint Research: Apple, Garmin ta Huawei są liderami na rynku smartwatchów w 2020 roku. Obrazek 1

Konferencja Apple: 13 października 2020 roku!

Apple HomePod Mini. Inteligentny głośnik z owalnym kształtem, efektownym oświetleniem i dotykową powierzchnią.

Głośnik ma rozpoznawać osoby, które do niego się zwracają.

Za lepsze wrażenia dźwiękowe odpowiada chip Apple S5 i lepsze głośniki.

iPhone 12 pojawi się w 5 kolorach: czarnym, białym, czerwonym, zielonym i niebieskim.

Wyświetlacz Super Retina XDR w iPhonie 12 dostanie wsparcie do HDR 10. Dzięki Ceramic Shield szkło ma być nawet 4x bardziej wytrzymałe przy upadku.

iPhone 12 będzie wyposażony w CPU A14 Bionic. To pierwszy tego typu chip w smartfonie w historii.

Podstawowy model iPhone’a 12 otrzyma dwie kamery z tyłu urządzenia. Będzie obiektyw szerokokątny i ultraszerokokątny.

Będzie Apple iPhone 12 Mini. Będzie to najmniejszy na świecie smartfon z łącznością 5G. Rozmiar jego ekranu wynosi 5,4″.

iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max

To będzie prawdziwy sprzęt premium z chirurgicznej stali nierdzewnej. Aparat będzie dostępny w 4 kolorach: pacyficznym, złotym, srebrnym i grafitowym.

iPhone 12 Pro będzie mieć ekran o przekątnej 6,1″. Wersja Pro Max będzie mieć ekran o przekątnej 6,7″.

Oba smartfony zyskają trzy aparaty: szerokokątny, ultraszerokokątny oraz teleobiektyw.

Na konferencji Apple zaprezentowało także MagSafe – standard szybkiego ładowania bezprzewodowego. Dzięki niemu nowego iPhone’a 12 naładujemy bezprzewodowo.

Takie nowośći!

Konferencja Apple: 13 października 2020 roku! Obrazek 1

 

Dziś obchodzi swoje 9-te urodziny asystent osobisty Siri 100 łat

Czy używasz Siri na swoim iPhonie?

Dziś obchodzi swoje 9-te urodziny inteligentny asystent osobisty Siri ?  100 łat ?

P.S.  Siri zadebiutowała wraz z systemem operacyjnym iOS 5 oraz smartfonem iPhone 4s 4 października 2011 roku podczas konferencji „Let’s Talk iPhone”.

 

Dziś obchodzi swoje 9-te urodziny asystent osobisty Siri 100 łat. Obrazek 1
HelppA serwis

Zamień dowolny tekst na iPhonie w audiobooka

iOS 14 może odczytać wszystko co jest na ekranie nawet artykuły w internecie.

Do tego potrzebujesz 4 kroki:

 

1. Otwórz Ustawienia, a następnie Dostępność;

2. Stuknij w Zawartość mówiona;

3. Włącz przełącznik Przeczytaj ekran;

4. Skonfiguruj kontroler Szybkość mówienia zgodnie z potrzebami. Możesz pozostawić go jako pływający przycisk na ekranie lub wywołać go, przesuwając dwoma palcami od górnej krawędzi.

 

Funkcja działa z artykułami, dokumentami, książkami.

 

Zamień dowolny tekst na iPhonie w audiobooka. Obrazek 1

Firma Apple kupiła startup, który zamienia iPhone’a w terminal płatniczy

Firma Apple kupiła kanadyjski startup Mobeewave,

który rozwija technologię, która pozwala na używanie smartfonów jako mobilnych terminali płatniczych.

Pracę systemu zapewnia specjalne oprogramowanie i nie wymaga żadnych dodatków sprzętowych, poza chipem Near Field Communications (NFC).

Integracja z Mobeewave pozwala każdemu użytkownikowi iPhone’a na przyjmowanie płatności bez dodatkowego sprzętu.

 

Firma Apple kupiła startup, który zamienia iPhone'a w terminal płatniczy

Czy warto wymieniać baterię w iPhone?

Po długotrwałym użytkowaniu każde urządzenie, nawet iPhone, może zacząć się zużywać.

Najczęściej ten problem dotyczy części sprzętowej, której nie możemy zobaczyć  bez demontażu jabłkowego gadżetu.

Możliwe przyczyny zużycia baterii iPhone’a:

– baterie zainstalowane w iPhonie z biegiem czasu pod wpływem wielu cykli ładowania zaczynają się utleniać, a ich łączna pojemność spada

– na zużycie baterii ma wpływ moc ładowania podłączona do urządzenia. Jeśli więc nagle zdecydujesz się naładować iPhone’a 5 za pomocą 18-watowej ładowarki do iPada, bateria bardzo szybko się zużyje. Dlatego najlepiej mieć osobną ładowarkę dla każdego urządzenia. A jeszcze lepiej, jeśli ładowarka do Twojego iPhone’a jest oryginalna.

– użytkowanie urządzenia wpływa również na zużycie baterii. Jeśli upuściłeś iPhone’a lub był on „kąpany” więcej niż raz, nie zdziw się, jeśli bateria będzie szybciej rozładowywać się.

Zalecamy, w sytuacji z wymianą baterii iPhone’a skontaktować się z centrum serwisowym, poddać się diagnostyce u doświadczonego serwisanta, skonsultować się z nim, dowiedzieć się o wszystkich niuansach wymiany baterii w swoim modelu, a następnie zdecydować, czy ją wymienić, czy jeszcze poczekać z wymianą. Zawsze czekamy na Ciebie w naszym centrum serwisowym w celu uzyskania wysokiej jakości naprawy telefonu iPhone z gwarancją.

 

Czy warto wymieniać baterię w iPhone?

Ważna aktualizacja 27-calowego iMaca

Firma Apple ogłosiła, że 27-calowy iMac zostanie znacząco zmodernizowany.

Nowy iMac jest znacznie mocniejszy niż poprzednie generacje i potrafi znacznie więcej.

Wyposażony jest w szybszy 10-rdzeniowy procesor Intel, w dwukrotnie większą pamięć, procesor graficzny AMD nowej generacji, ultraszybkie dyski SSD o 4 razy większej pojemności we wszystkich modelach, oszałamiający wyświetlacz Retina 5K ze szkłem z nano-teksturowaną powłoką, kamerą FaceTime HD 1080p, głośnikami o ostrzejszym dźwięku i mikrofonami studyjnej jakości. Nowy 27-calowy iMac to idealny komputer stacjonarny do codziennej pracy, kreatywności i wymagających zadań profesjonalnych, które wymagają maksymalnej mocy. To urządzenie, które przerosło samo siebie i jest lepsze pod każdym względem.

27-calowy iMac będzie najlepszym komputerem stacjonarnym dla każdego, bez względu na to, czy jest to zwykły użytkownik, osoba kreatywna czy technik.

Dzięki szybszym procesorom (do 10 rdzeni) 27-calowy iMac zapewnia profesjonalną wydajność dla szerokiej gamy zadań.

Dzięki mocniejszym procesorom graficznym nowej generacji nowy 27-calowy iMac może renderować grafikę nawet o 55 procent szybciej.

Matowe wykończenie z nanoteksturą na wyświetlaczu iMac Retina 5K ogranicza odblaski przy zachowaniu najwyższej jakości obrazu.

Ponad 100 000 pracowników firmy Apple poświęca się tworzeniu najlepszych produktów na ziemi i pomagają uczynić świat lepszym niż był przed nami.

Ważna aktualizacja 27-calowego iMaca

Firma Apple wymyśliła, jak nauczyć Face ID rozróżniać bliźnięta

Trzy lata temu, kiedy Apple po raz pierwszy wprowadził iPhone X, wszyscy próbowali «oszukać» Face ID. Powodem tego entuzjazmu było twierdzenie Apple, że technologia rozpoznawania twarzy jest 20 razy bardziej niezawodna niż Touch ID. Jednak dość szybko stało się jasne, że Face ID ma jedną poważną lukę – jest całkowicie bezsilny wobec osób bardzo do siebie podobnych. Na przykład dzieci, rodzice i bliźniaki.

Oczywiście Apple nie zadowoliło, że Face ID – najbardziej zaawansowany system rozpoznawania twarzy na rynku – nie jest w stanie odróżnić jednego bliźniaka od drugiego. Na szczęście w Cupertino wymyśliłi sposób, aby nauczyć Face ID rozróżniać dwie pozornie identyczne osoby.

Firma Apple zdecydowała się dosłownie kopać nieco głębiej danych zewnętrznych – do poziomu układu żylnego. Jest to określone w patencie, który firma złożyła w celu rejestracji w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych USA. Dokument opisuje specjalną technikę polegającą na skanowaniu i dopasowywaniu żył podskórnych.

Wcielenie techniki rozpoznawania twarzy opisanej w patencie zabije dwie pieczenie na jednym ogniu. Po pierwsze rozwiąże tak zwany błąd bliźniaków, a po drugie wyeliminuje możliwość oszukiwania przy użyciu masek 3D, które dziś z różnym powodzeniem służą do odblokowywania iPhone z Face ID. W końcu, jeśli nadal możesz wydrukować taką maskę na drukarce 3D, wówczas powtórzenie wzoru żylnego będzie prawie niemożliwe, biorąc pod uwagę jego wyjątkowość dla każdej osoby, a także miniaturę i złożoność wzoru jako takiego.

Firma Apple wymyśliła, jak nauczyć Face ID rozróżniać bliźnięta

Apple Watch nie wykrywa migotanie przedsionków w 30-60% przypadków

Badanie Apple Watch zostało przeprowadzone przez dziennik medyczny New England na zlecenie Apple.

Migotanie przedsionków wykryto u ponad 420 tys. użytkowników, a 84% miało potwierdzoną diagnozę.

Ale jak się okazało, Apple Watch nie może wykryć migotania przedsionków pulsem większym niż 120 uderzeń na minutę. Nie wydaje się to groźne, ale u 30% pacjentów migotanie przedsionków zaczyna się od pulsu powyżej 120 uderzeń na minutę, tj. pod obciążeniem

Wniosek jest tylko jeden – aby nie przegapić problemów zdrowotnych, należy systematycznie udawać się do lekarza na badanie lekarskie.

Apple Watch nie wykrywa migotanie przedsionków

 

Jak zrobić zrzut ekranu na iPad na dwa sposoby?

Nie każdy wie, jak w prosty sposób zrobić zwykły zrzut ekranu na iPad, chociaż wiele z was już długi czas korzysta z tych urządzeń. Jeszcze mniej osób wie, że na tabletach Apple są dwa rodzaje zrzutów ekranu.

Użytkownik może wykonać prosty zrzut ekranu lub długie zdjęcie witryny w formacie PDF.

W tym artykule powiemy, jak wykonać obie opcje zrzutu ekranu!

Sposób wykonywania zwykłego zrzutu ekranu zależy od modelu urządzenia. Firma Apple wypuściła nową generację iPadów FaceID od 2018 roku.

Zrzut ekranu na iPadzie z FaceID wykonuje się, przytrzymując klawisz zwiększania głośności i przycisk blokady.

Zrzut ekranu na iPad z przyciskiem Home można wykonać, przytrzymując jednocześnie przyciski blokady i Home.

Następnie użytkownik jest przenoszony do menu edycji zrzutów ekranu. Możesz coś namalować lub podświetlić obraz. Domyślnie wszystko jest zapisywane w aplikacji Zdjęcia. Jeśli chcesz wysłać komuś wynikowy obraz, możesz to zrobić bezpośrednio z edytora zrzutów ekranu.

Jak zrobić zrzut ekranu na iPad na dwa sposoby. Obrazek 1                    Jak zrobić zrzut ekranu na iPad na dwa sposoby. Obrazek 2

Jak zrobić długi zrzut ekranu witryny na iPad?

Taki zrzut ekranu nie zawsze jest nam potrzebny, ale czasami wygodniej jest z nim pracować. Aby zrobić pełne zdjęcie strony, na przykład witryny, otwórz żądaną witrynę w przeglądarce Safari. Następnie zrób zrzut ekranu, jak opisano powyżej. Będąc w oknie edycji zrzutów ekranu, należy kliknąć ikonę „Cała strona” w prawym górnym rogu. Tutaj pozostaje dotknąć ikony „Udostępnij” i zapisać plik w formacie PDF.

Możesz także wysłać plik bezpośrednio do kogoś lub zapisać go w chmurze iCloud.

Teraz możesz śmiało tworzyć, edytować, zapisywać i wysyłać zrzuty ekranu na Swoim iPad.

up-arrow
Szybki kontakt!
+
Wyślij!