Cennik napraw w HelppA

MacBook Pro A1706, A1708, A1707 brak obrazu na ekranie. Jak rozwiązać ten problem?

Rozwiązanie można znaleźć tutaj – 

Mój MacBook Pro A1706, A1708, A1707 nie pokazuje nic na wyświetlaczu!

Ostatnio użytkownicy niektórych modeli MacBooków Pro (same A1706, A1708, A1707) zaczęli doświadczać problemu znikającego obrazu. Na początku obraz znika z przerwami. Potem pojawia się coraz rzadziej, aż w końcu znika zupełnie. I nie jest to wina użytkownika. Wiemy na 100%, że problem jest spowodowany błędem inżynierów Apple.

Brak obrazu na Twoim MacBooku Pro A1706, A1708, A1707?

Jeśli spotkałeś się z tym problemem, chcemy Ci powiedzieć, że na ekranie Twojego MacBooka Pro faktycznie jest obraz. Po prostu nie możesz tego zobaczyć! Nie, nie jesteś ślepy, a to nie jest żart. W rzeczywistości powodem, dla którego nie widzisz obrazu, jest to, że podświetlenie ekranu MacBooka Pro A1706, A1708, A1707 przestało działać. Całkowicie. I przestało działać, bo taśma podświetlenia jest uszkodzona w miejscu, gdzie wielokrotnie zamyka się i otwiera pokrywę wyświetlacza. Problem ten nosi nazwę Flexgate.

Problem Flexgate Macbook 2016-2018

Macbook Pro 2016, 2017, 2018 pod numerami modeli A1706, A1707, A1708 są dotknięte tą usterką.

Problem Flexgate podzielony jest na trzy etapy:

Brak obrazu na Twoim MacBooku Pro A1706, A1708, A1707

 

  • Podświetlenie częściowo nie działa, z przerwami w ekranie, z powodu połowy diod LED podświetlenia nie włącza się (jak na zdjęciu)
  • Wyświetlacz działa tylko wtedy, gdy pokrywa jest do połowy zamknięta, a po otwarciu pokrywy wyświetlacz gaśnie.
  • Całkowity brak podświetlenia wyświetlacza

Jak rozpoznać problem Flexgate?

Jeśli komputer Mac nagle pokazuje „czarny ekran”, można szybko zidentyfikować awarię Flexgate w następujący sposób:

  • Podświetlenie klawiatury świeci, gdy Mac jest otwarty
  • Gładzik reaguje na naciśnięcie palca
  • Macbook wydaje odgłosy ładowania aplikacji itp.

Najprostszym sposobem sprawdzenia, czy brakuje obrazu lub podświetlenia jest świecenie latarką na wyświetlacz. Najlepiej jest to zrobić podczas włączania macbooka. Łatwiej będzie zobaczyć czarne jabłko na białym tle niż kilka wielobarwnych ikonek na wielobarwnym tle. Kontrast jest po prostu zawsze bardziej widoczny dla oka.

W czym tkwi problem?

Doświadczeni rzemieślnicy twierdzą, że lokalna naprawa podświetlenia MacBook Pro A1706, A1708, A1707 (lutowanie / odbudowa) rozwiązuje problem z podświetleniem przez maksymalnie 1-3 miesiące, po czym problem powraca. Dlatego dobrą opcją naprawy jest wymiana ekranu MacBooka Pro A1706, A1708, A1707 lub zespołu górnej pokrywy.

MacBook Pro A1706, A1708, A1707 problem z podświetleniem wyświetlacza może być rozwiązany! No to świetnie!

Więc co robić? Modele, których dotyczy ta awaria, są całkiem nowe i mogą działać jeszcze przez wiele lat. Nie możesz ich wyrzucić, prawda? Logiczną rzeczą byłoby oczywiście oddanie go do naprawy. W rzeczywistości, wymiana ekranu MacBook Pro A1706, A1708, A1707 cena jest co najmniej 2 razy tańsza niż koszt samego używanego MacBooka. W porównaniu z kosztem zakupu nowego macbooka, koszt ten jest 5 razy tańszy! ALE, nawet jeśli zdecydujesz się na wymianę całego wyświetlacza, może czekać na Ciebie więcej niespodzianek. Przednia kamera może nie działać, mikrofon może nie działać. Oczywiście, trzeba będzie jeszcze poczekać. A cena nie będzie mała

Jakie jest więc rozwiązanie?

Aby wszystko działało jak dawniej, jest tylko jedno rozwiązanie. Chodzi o wymianę samego podświetlenia wyświetlacza wraz z taśmami. Po tej procedurze Twój macbook pozostanie z Twoim natywnym, w 100% oryginalnym wyświetlaczem i całą resztą sprzętu.

Łatwo powiedzieć, ale niezwykle trudno zrobić. Rozebranie i złożenie z powrotem ekranu Macbook Pro A1706, A1708, A1707 jest niezwykle trudnym zadaniem. I prawdopodobnie trzeba będzie wymienić nie tylko podświetlenie i taśmy podświetlenia, ale także folie odblaskowe podświetlenia, wszystkie naklejki i uszczelki. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę, że nie będzie to bardzo tanio, ale na pewno będzie to kosztować mniej niż wymiana całego wyświetlacza. A tę procedurę można powierzyć tylko profesjonalistom dysponującym specjalistycznym sprzętem. A po takiej naprawie Twój macbook będzie znów działał jak nowy i będzie służył przez długi czas.

Rozwiązanie można znaleźć tutaj – kliknij

Subskrybuj żeby nie przegapić coś interesującego

whatsapp instagram facebook telegram youtube
-->
up-arrow
rabat 10%
Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.
Akceptować
Политика конфиденциальности