Cennik napraw w HelppA

Ten wykonany ze szkła i metalu!

wymiana tylnej szybki iphone

 

Informacje zawarte w tym artykule wystarczą, aby zrozumieć:

  • dlaczego Apple produkuje szklane osłony tylne w swoich iPhone’ach?
  • dlaczego nie można samodzielnie wymienić pokrowca?
  • jakie opcje naprawy oferuje producent w przypadku stłuczenia szyby obudowy twojego iPhone’a wydanego po wrześniu 2017 roku?

Dlaczego Apple produkuje szklane tylne klapki w iPhonie?

Nowatorska, szklana tylna obudowa po raz pierwszy pojawiła się w iPhonie 4. Zastosowanie szkła nadało temu modelowi wyjątkowe piękno i blask. Nic dziwnego, że również IPhone 4S został wyposażony w tylną szklaną klapkę.

W pewnym momencie jednak Apple zaczął odchodzić od wykorzystania szkła w iPhonach. Możliwe, że powodem takiej decyzji było zbyt częste pękanie obudowy. Nie znaczy to jednak, że firma całkowicie zrezygnowała ze szkła. Szkło pojawiać zaczęło się w tej części obudowy, w której znajdowała się antena. Zastosowanie metalu nie miało w tym wypadku racji bytu, ponieważ elementy metalowe nie przewodzą fal radiowych.

Prawdziwą rewolucja było jednak wprowadzenie przez Apple bezprzewodowego ładowania swoich telefonów. Aby cewka wewnątrz telefonu odbierała fale elektromagnetyczne, trzeba było zrezygnować z metalu. Nadeszła era szkła!

Czy Apple może zrobić tylną obudowę iPhone’a ze szkła, którego nie można rozbić?

Szkło tłukło się od zawsze. Kruchość to naturalna właściwość tego materiału, niezależnie od urządzenia, w którym zostanie wykorzystane. Szkło zwyczajnie nie jest tak wytrzymałe jak metal ani tak elastyczne jak plastik. Jednak to wykorzystywane przez Apple  jest znacznie bardziej wytrzymałe od jakiegokolwiek plastiku! W dalszym ciągu jednak jego twardość nie może konkurować z betonem czy asfaltem.

Czy można wymienić tylną szybę w iPhonie?

O ile w  iPhonie 4 wszystko było proste, o tyle wymiana szyby w nowoczesnych iPhone’ach  nie jest zadaniem dla osób o słabych nerwach.

Aby zapewnić ochronę przed wilgocią i kurzem w nowych modelach iPhone, firma wykonała jak najmniej wymiennych elementów. Tak samo jest w przypadku szklanej tylnej szyby. W modelach iPhone:

8, 8 Plus, XR, X, XS, XS Max, 11, 11 Pro, 11 Pro Max, 12, 12 mini, 12 Pro, 12 Pro Max, tylna szyba jest bardzo mocno i hermetycznie przyklejona do metalowej podstawy. Zatem, jeśli tylna obudowa twojego iPhone’a pękła, nie możesz jej samodzielnie wymienić. Producent także tego nie zapewnia. Firma nie oferuje również wymiany całego stłuczonego szkła. Możliwe jest usunięcie odłamków i przyklejenie nowej szyby równie sprawnie i szczelnie jak fabrycznie, tylko… w fabryce.

Oczywiście, Apple przewidział możliwość stłuczenia tylnej klapki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, firma opracowała plan wymiany klapki na nową, za – bagatela! – niemal połowę ceny nowego urządzenia! Tańszym rozwiązaniem jest kupienie nowego etui i ukrycie pękniętej klapki. Tak robi wielu posiadaczy iPhone’a… Ale chyba nie o to chodzi, prawda?

Subskrybuj żeby nie przegapić coś interesującego

whatsapp instagram facebook telegram youtube
-->
up-arrow
Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.
Akceptować
Политика конфиденциальности