Cennik napraw w HelppA

Który materiał jest mocniejszy? Szkło czy metal?

wymiana szybki wyświetlacza iPhone

Czy szkło może być mocniejsze od stali?

Szukasz właściwego rozwiązania? – To jest miejsce dla Ciebie!

W rzeczywistości tak, może. Nowoczesna technologia kompresji szkła może sprawić, że szkło będzie nawet do 7 razy mocniejsze od stali! Czy to możliwe, że „Gorilla Glass” jest produkowane w oparciu o tę technologię?

Jednakże użytkownicy nowoczesnych telefonów często zauważają, że szkło wyświetlacza pęka przy upadku. Jednocześnie metalowy korpus pozostaje nieuszkodzony. Apple twierdzi, że wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie, aby ich szkło było najmocniejsze, jakie może być. Oczywiście utrzymują te technologie w tajemnicy. Nie jest jednak tajemnicą, że szkło stosowane w wyświetlaczach i obudowach współczesnych iPhone’ów pęka dość często. Czy podlega to gwarancji? Oczywiście, że nie. Tak samo jak wniknięcie wilgoci do pozornie wodoodpornego urządzenia nie jest objęte gwarancją. Jeśli zbijesz szybkę w swoim iPhonie, będziesz musiał zapłacić wysoką cenę za jej wymianę na nową (około 80% ceny urządzenia). Jest to jedyne wyjście z sytuacji oferowane przez producenta.

Jeśli zdecydujesz się zaoszczędzić pieniądze i wymienić wyświetlacz w serwisie pogwarancyjnym, zobaczysz ostrzeżenie, że wyświetlacz w Twoim telefonie nie jest oryginalny. Co prawda, ten komunikat będzie Cię denerwował tylko na początku, ale wkrótce zniknie z ekranu.

Istnieje teoria, że to, co zostało kiedyś złożone z części, można ponownie rozebrać. A ponieważ wyświetlacz każdego telefonu składa się z kilku sklejonych ze sobą warstw, technika „separacji” polega na rozdzieleniu tych warstw, usunięciu uszkodzonej warstwy i zastąpieniu jej nową. Nie warto jednak próbować osobiście sprawdzać tej teorii w praktyce na swoim telefonie. Lepiej poprosić o pomoc profesjonalistę)).

Subskrybuj żeby nie przegapić coś interesującego

whatsapp instagram facebook telegram youtube
-->
up-arrow
Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.
Akceptować
Политика конфиденциальности