Cennik napraw w HelppA

Jak wymienić szybę w iPhone 12 – szczegółowe instrukcje i porady

© "HelppA" Serwis

iPhone 12 ma najtwardsze szyby

23 lipca 2020 roku amerykańska firma Corning ogłosiła rozpoczęcie produkcji szkła Gorilla Glass Victus. Jest to kolejna generacja szkła Gorilla Glass, wytrzymałego szkła do smartfonów, laptopów i urządzeń noszonych.

Nowa marka szkła została dwukrotnie bardziej odporna na zarysowania niż Gorilla Glass 6, poprzednia marka tego szkła. Pod tym względem Gorilla Glass Victus czterokrotnie bije na głowę najlepszą konkurencję. Gorilla Glass ma tylko jedną wadę – wysoką cenę. Ale iPhony wcale nie są tanimi urządzeniami. A wysoki koszt kolejnego komponentu nie jest problemem. Nie wiadomo, czy rozwiązania firmy Corning zostały wykorzystane przy produkcji 12 i 13 serii iPhone’ów. Jak każda inna firma na świecie, Apple nie publikuje listy dostawców podzespołów, ani nie informuje w mediach o negocjacjach czy konfliktach z tymi dostawcami. Ale to, co jest znane, jest to, że szkło ochronne na prawie wszystkich iPhone’ów, począwszy od pierwszego, i wiele innych urządzeń jabłko, było wykonane przez Corning.

Czy szyba w iPhonie 12 jest naprawdę niemożliwa do stłuczenia?

Jednak pomimo deklarowanej ultra-wytrzymałości osłony Ceramic Shield (własnej Apple czy produktów Corning?) w iPhone 12 i iPhone 13, nadal boją się one upadków i wstrząsów. Czasami szkło wytrzymuje mocne uderzenia. Jednak jak pokazała praktyka, nawet spadając z wysokości 1 metra, czasami szkło pokrywa się małymi odłamkami.

Z reguły uszkodzeniu ulega tylko szkło, natomiast sam dotyk i wyświetlacz pozostają w pełni sprawne.Na szczęście dla użytkowników, można uniknąć wymiany drogiego modułu wyświetlacza. Możliwe jest ponowne przyklejenie szkła z pozostawieniem oryginalnej matrycy. Wymiana szybki jest znacznie tańsza niż koszt samego wyświetlacza i może zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Ale sama praca jest dość kosztowna. To nie jest łatwe do zrobienia. Wymaga to specjalistycznego sprzętu i doświadczenia.Jeśli zastanawialiście się, czy można wymienić stłuczone szkło w iPhone 13 Pro, 13, 12 Pro Max lub dowolnej najnowszej serii iPhone’ów, oto jak przebiega proces wymiany zbitej szybki w iPhone’ach serii 12 i 13

Wymiana zbitej szybki w iPhone 12 i 13 – jaka jest prawda?

Aby poprawić jakość obrazu, producent przykleja szkło do wyświetlacza. Brak powietrza pomiędzy ekranem a szybą sprawia, że czerń jest głęboka, co maksymalizuje kontrast obrazu, eliminując zniekształcenia wynikające z załamania światła…. I naturalnie, aby wymienić szkło w iPhone 12, po pierwsze, musi być ono oddzielone od wyświetlacza.

Sam moduł wyświetlacza jest również przyklejony do obudowy za pomocą specjalnego kleju, który zapewnia nie tylko pewne dopasowanie, ale również szczelne zamknięcie. Klej bardzo mocno trzyma wyświetlacz w miejscu. Jeden nieostrożny ruch i można łatwo uszkodzić wyświetlacz kawałkami drzazg lub zerwać taśmę łączącą z płytą główną.

Kiedy nie można wymienić szyby w iPhonie 12

Przed wymianą szkła w iPhonie 12 musisz się upewnić, że wyświetlacz działa. Aby to sprawdzić, należy włączyć smartfon. Jeśli obraz jest wyświetlany w taki sam sposób jak przed uszkodzeniem szkła, to znaczy, że matryca jest nienaruszona.Jeśli smartfon włącza się, ale obraz na ekranie nie jest wyświetlany lub ma defekty, wówczas konieczna jest wymiana modułu wyświetlacza w iPhone 12. Szczególnie częstym defektem są wertykalne zielone pasy na wyświetlaczu. Ale czarne paski i plamki są również powszechne.Należy również sprawdzić sprawność wszystkich stref dotyku. Jeśli któraś ze stref nie działa, sama wymiana szyby nie pomoże. Należy przynajmniej wymienić szybę я dotykiem.

Teraz krok po kroku instrukcje, jak zmienić szkło na iPhone 12

Wspomnieliśmy już, że wymiana szybki w iPhonie 12 to skomplikowana procedura i nie wszystkie centra serwisowe podejmą się jej wykonania. Dlatego też, jeśli zdecydują się Państwo na samodzielne wykonanie prac, wszystkie opisane poniżej czynności wykonują Państwo na własne ryzyko.

Jaki sprzęt i narzędzia będą potrzebne do wymiany szkła w telefonie iPhone 12

Aby wymiana szyby przebiegła sprawnie, należy przygotować następujący sprzęt i narzędzia:

 • Narzędzie do demontażu – płytka do pryzmowania wyświetlacza i śrubokręt.
 • Ssawka próżniowa.
 • Alkohol techniczny (alkohol izopropylowy).
 • Coś metalowego i bardzo cienkiego – łopatka lub szpachelka, grubość 0,1 mm.
 • Pistolet na gorące powietrze. (suszarką do włosów)
 • Separator.
 • Sznurek molibdenowy.
 • Forma do pozycjonowania szkła.

Jak wymienić szkło w iPhone 12 – oddzielenie modułu wyświetlacza od obudowy

Wreszcie możemy przystąpić do wymiany szkła w naszym iPhone.

1.W pierwszej kolejności należy odkręcić śruby mocujące znajdujące się po obu stronach złącza ładowania.

2. Drugim krokiem jest oddzielenie wyświetlacza od obudowy. Rozgrzej cały wyświetlacz suszarką do włosów przez co najmniej minutę. Spowoduje to zmiękczenie kleju. Jednocześnie delikatnie podważ moduł wyświetlacza za pomocą noża zwilżonego alkoholem. Alkohol pomoże tymczasowo stracić siłę klejenia. Następnie za pomocą specjalnej, cienkiej szpatułki (najlepiej na całej szerokości spodu wyświetlacza) i przyssawki oddzielamy wyświetlacz od obudowy. Należy pamiętać, że będzie on trudny do oderwania, nawet pomimo podgrzewania i alkoholu.jak usunąć wyświetlacz iPhone'a 12

3. Po odklejeniu wyświetlacza na całym obwodzie, nie spiesz się z jego usunięciem. Musi być rozłożony jak książka. Podnieś prawą stronę i odkręć ją w lewo. Zauważ, że w górnej części wyświetlacza znajdują się zatrzaski, które również mocują go do korpusu. Aby je zwolnić, należy przesunąć wyświetlacz do dołu o około milimetr przed „otwarciem książki”.

4. A więc – książka jest otwarta i mam nadzieję, że jeszcze nic nie uszkodziłeś. Możesz ponownie włączyć iPhone’a, gdy jest otwarty, i sprawdzić, czy wyświetlacz działa. Jeśli wszystko jest w porządku, wyłącz telefon i odkręć śruby mocujące listwy ochronne, pod którymi ukryte są złącza wyświetlacza i ekranu dotykowego.

5. Po usunięciu pasków ochronnych należy najpierw odłączyć złącze akumulatora! To ważne! Dopiero wtedy ostrożnie odłącz taśmy wyświetlacza i ekranu dotykowego od płyty. Nie zapomnij również odłączyć taśmy głośnikowej i troutonowej. Bądź bardzo ostrożny! Rozdartej taśmy nigdy nie da się naprawić samemu.

Procedura wymiany szyby iPhone 12, cięcie i ponowne klejenie

Zanim wymienisz szkło w iPhonie 12, musisz usunąć wszystko, co jest przymocowane do wyświetlacza. Są to czujniki zbliżeniowe, truetone i głośnik. Są one przykręcane, ale również łączone niewielką ilością kleju.Użyj alkoholu i ciepła, aby ostrożnie usunąć wszystko.

Dalsze czynności wykonywane są w tej kolejności:

 1. Najtrudniejszym i najbardziej niebezpiecznym zabiegiem jest ścinanie szkła. Moduł wyświetlacza jest podgrzewany do temperatury 70-80 stopni Celsjusza na separatorze, a rozbite szkło jest cięte za pomocą cienkiego przewodu molibdenowego. Elektronicznie sterowana termopara zapewnia wysoką precyzję nagrzewania do ustalonej temperatury, w której klej staje się miękki. Inżynier ostrożnie przeciąga nitkę pomiędzy matrycą a szkłem, tak jakby przecinał pękniętą szybę. Struna powinna być skierowana w dół, od wyświetlacza do szyby. W przeciwnym razie znacznie wzrasta ryzyko uszkodzenia wyświetlacza lub dotyku.
 2. Po oddzieleniu wyświetlacza od szyby należy usunąć pozostałości starego kleju. W tym celu należy delikatnie przetrzeć powierzchnię matrycy szmatką nasączoną alkoholem. Serwisy stosują specjalne narzędzie, które nakłada klej na wałek, co znacznie przyspiesza proces czyszczenia.
 3. Nowa szyba zostaje przyklejona do szyby w Centrum Serwisowym za pomocą specjalnej formy, co zapewnia bardzo precyzyjne centrowanie. Klejenie odbywa się za pomocą folii OCA, która umieszczona jest pomiędzy matrycą a szkłem. Klejenie odbywa się w specjalnym aparacie próżniowym w określonej temperaturze. Następnie wszystkie pęcherzyki powietrza są ostatecznie usuwane w autoklawie.
 4. Teraz zamontuj wszystko, co wymontowaliśmy z modułu w odwrotnej kolejności.
 5. Następnie podłącz wyświetlacz do telefonu i sprawdź ponownie, czy wszystko działa. Jeśli tak – Hurra!
 6. Kolejnym krokiem jest oczyszczenie obudowy wyświetlacza z resztek starego kleju, przyklejenie nowej uszczelki samoprzylepnej i podłączenie wszystkich taśm, pamiętając o umieszczeniu ich w miejscach, w których znajdowały się przed demontażem.
 7. Ważne! Podłącz złącze akumulatora na samym końcu!
 8. Przykręcić ostatnie listwy ochronne. Zdejmij osłonę z nowej podkładki samoprzylepnej i umieść wyświetlacz z powrotem na swoim miejscu! Praca jest już zakończona!

O tak, nie zapomnijcie umieścić dwóch śrub na spodzie )) I możesz otworzyć butelkę Whisky!

Powodzenia w naprawie!

P.S. Tak, jeśli coś pójdzie nie tak, Whisky można otworzyć na wcześniejszym etapie )

up-arrow
Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.
Akceptować
Политика конфиденциальности