Cennik napraw w HelppA

Znaleziony sposób na włamanie do smartfonów iPhone za pomocą ultradźwięków. To jest genialne!

© "HelppA" Serwis

Znaleziony sposób na włamanie do smartfonów iPhone

Najbardziej niesamowita metoda włamania! Eksperci z kilku amerykańskich uniwersytetów odkryli nową krytyczną lukę we wszystkich smartfonach iPhone i Android wyposażonych w asystenta głosowego.

Luka, zwana SurfingAttack, pozwala po cichu przesyłać polecenia głosowe na smartfony, które będą wykonywane przez „inteligentnych” asystentów Siri i Google Assistant.

Luka SurfingAttack polega na przekazywaniu poleceń asystentom głosowym iOS i Android za pomocą ultradźwięków. Przenoszenie odbywa się na twardych powierzchniach, takich jak na przykład drewno, gdy smartfon jest na stole. Za pomocą odkrytej metody specjaliści z bezpieczeństwa byli w stanie przenieść różne polecenia na smartfony iPhone i Android, w tym te, które ujawniają dane osobowe.

Eksperci stwierdzili, że chociaż nowa metoda włamania jest dość specyficzna, użytkownikom zaleca się korzystanie z etui dła smartfonów i umieszczenie urządzeń mobilnych w taki sposób, aby ciało gadżetu nie dotykało powierzchni stołu.

Żródło: Tom’s Guide

 

Znaleziony sposób na włamanie do iPhone za pomocą ultradźwięków
Do zobaczenia w HelppA Serwis

 

up-arrow
Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie.
Akceptować
Политика конфиденциальности